MARMARAY’I PAYLAŞ
MARMARAY DA SEFER SAYISI ARTTIRILDI
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Marmaray'da sefer sayısının 274’ten 333’e çıkarıldığını belirterek, "Karşılıklı olarak her 5 dakikada bir sefer yapılmaya başlandı" dedi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin yolcu talepleri dikkate alınarak özellikle sabah ve akşam saatlerinde Marmaray’ da sefer sayılarının arttırıldığını söyledi.
Bakan Bilgin, yaptığı açıklamada; sabah Anadolu yakasından Avrupa yakası yönüne, akşam saatlerinde de Avrupa yakasından Anadolu yakası yönüne yolcu taleplerinde ciddi artışlar olduğunu ifade etti.
274 olan sefer sayısı 333’e çıkarıldı.
Talebin karşılanması amacıyla 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren Marmaray'daki tren sefer aralıklarının yeniden düzenlendiğini 274 olan sefer sayısının 333’ e çıkarıldığını belirtti. Sabah 7.00 ile 10.00 ve 16.00 ile 20.00 saatleri arasında karşılıklı olarak her 5 dakikada bir sefer yapılacağını ifade eden Bilgin, arttırılan seferlerle İstanbullu vatandaşlarımıza iki kıta arasında beklemeden konforlu yolculuk yaptırmayı hedeflediklerini söyledi.
Günde ortalama 180 bin yolcu
İstanbullu vatandaşlarımızın Marmaray’ ı çok sevdiğini ve sıkça kullandığını söyleyen Bakan Bilgin, Marmaray ile 2014 yılında günde ortalama 120 bin vatandaşımız seyahat ettiğini, 2015 yılında hafta içi günlerde yolcu sayısının 180 bin kişiyi bulduğunu belirtti. Özellikle yaz aylarında günde 200 bin İstanbullunun Marmaray’ ı kullanacağını tahmin ettiklerini söyledi.