17
Temmuz
İletişim
MARMARAY’I PAYLAŞ
Araç Bakım
MARMARAY TREN BAKIMI
TCDD tarafından işletilen Marmaray Trenleri garanti kapsamındadır ve bakımı Hyundai Rotem Company tarafından gerçekleştirilmektedir. TCDD tarafından son kontrolleri yapılıp yolcularımızın hizmetine sunulmaktadır. Tren Bakımı önleyici bakım faaliyetleri , düzenleyici bakım faaliyetleri ve temizlik faaliyetlerinden oluşmaktadır.
Önleyici bakım faaliyetleri trenlerin arıza belirtisi beklenmeden doğabilecek arızaların önüne geçmek için günlük, 15 günlük, 3 aylık, sınırlı bakım ve genel muayene başlıkları altında kontrol edilmektedir.
Ulaşım ve yolcuların emniyetinin temin edilmesi için trenlerin periyodik muayenesi önleyici bakım programına mutlak suretle uyularak yapılmaktadır.
Düzenleyici bakım faaliyetleri meydana gelen bir arızanın onarımı için yapılır. Arızanın nedeni analiz edilerek düzeltici işlemler yapılmaktadır. Düzeltici faaliyetler ile sistemin arzu edilen duruma en kısa sürede getirilmesi hedeflenir.
Tren Temizliği en üst temizlik standartlarını korumak için trenlerin içi ve dışı düzenli olarak temizlenmektedir. Temizlik standardının korunması doğrultusunda kapsamlı bir temizlik programı geliştirilerek tanımlanmıştır.
Son olarak TCDD personelleri tarafından son kontrolleri yapılan marmaray araçları servise hazır hale getirilmektedir.